Nyytin chatin teemana Aitoja kohtaamisia etsimässä

Aika
To 14.11.2019 | 18.00 - 20.00

Tuntuvatko sosiaaliset kuviot pinnallisilta tai etäisiltä? Liittyykö elämäämme turhaa teatteria? Miten kohtaisimme toisemme paremmin? Illan Aitoja kohtaamisia etsimässä -chatissa jutellaan ihmissuhteista ja pohditaan keinoja aidompaan kohtaamiseen.

Chatin löydät Nyytin verkkosivuilta kohdasta Opiskelijat > chat, kuten syyskauden muidenkin chattien ajankohdat ja aiheet.

Ryhmächatit ovat avoimia kaikille opiskelijoille eikä mukaan tarvitse erikseen ilmoittautua tai rekisteröityä. Keskustelu tapahtuu nimimerkillä.

Tilaa Vaasan yliopiston uutiskirje

Uutiskirje kokoaa yhteen Vaasan yliopiston ajankohtaiset uutiset tutkimuksen tuloksista, koulutuksesta sekä yhteistyöstä ja yhteiskunnallisesta vaikuttamisesta. Pysy kanssamme kehityksen eturintamassa.

Tilaa uutiskirje